توسعه آذرخش صنعت آبتین

آبنمای ریزشی یا پرده ای

مشخصات آبنمای ریزشی(پرده ای):

  این نوع آبنما را از دیدگاه کلی به دو نوع می توان تقسیم کرد:
  1)آبنمای پرده ای یکپارچه
  2)آبنمای پرده ای خطی
  آبنمای پرده ای یکپارچه به صورت فیلم نازکی از آبنما می باشد و نسبت به پرده خطی حجم آب بالاتری نیاز دارد. این آبنما ضمن داشتن صدای دلنشین آب می تواند سبب زیبایی و پویایی محیط شود و با نورپردازی در شب می توان جادوی نور در آب احساس کرد.
  این ابنما نازلهای مخصوص به خود را دارد که با توجه به عرض و ارتفاع کار برای مشتری ساخته می شود.جنس این نازلها دو نوع استیل و گالوانیزه می باشد.
  آبنمای پرده خطی به صورت خطی که کنار هم بر روی یک کلکتورساخته شده اند تشکیل شده است.شکل ظاهری این آبنما به صورت خطهای موازی کنار یکدیگر به فواصل گوناگون دیده می شود.

  آبنمای پرده خطی را می توان به چندین نوع آبنما تقسیم کرد:
  1)آبنمای ریزی خطی ساده
  2)آبنمای ریزشی خطی نخ نامرئی
  3)آبنمای دکوراتیو(ریزشی بر روی سنگ،شیشه،بلورو...)
  آبنمای ریزشی خطی ساده:
  این آبنما به صورت صاف و استوانه یا هر شکلی که با موقیت پروژه متناسب باشد طراحی و ساخته می شود. در این نوع آبنما نازلها به فواصل مساوی از هم به روی یک لوله یا قوطی که کلکتور نازل محسوب می شوند قرار می گیرند و و ورودی کلکتور را به خروجی پمپ وصل می کنیم و فشار پمپ را طوری طراحی می کنیم که آب به صورت ریزشی و بدون فشار از نازل ها خارج شود. در نهایت ما آنها را به صورت خطهای موازی میبینیم.
  آبنمای نخ نامرئی:
  این آبنما دقیقا همانند آبنمای ریزشی خطی ساده می باشد با این تفاوت که نازلهای آنها متفاوت می باشد و با مکانیز خاصی که دارد نخ نامرئی از وسط آن عبور کرده و آب از نازل طوری خارج شده و به روی نخ ها می لغزد که همانند دانه های الماس درخشان هستند و ضمن اینکه صدای آب پرده ریزشی خطی ساده قابل ملاحظه است این آبنما با نور پردازی خلاقانه و ترکیب رنگ های مختلف با توجه به محیط پیرامون خود ساخته و طراحی می شود. آبنمای ریزشی بر روی سنگ،شیشه و ...:
  این نوع آبنما از آبنماهای دکوراتیو محصوب می شود و با توجه به ابعاد و اندازه و درخواست مشتری ساخته می شود و معمولا در محیط هایی که صدای ملایم تری از آب را می خواهند استفاده می شود. به عنوان مـثال محیط های آرامی همچون مطب پزشک،مهمانسراهی منازل،روف گاردن ها و...
  نمونه پروژه های آبنمای ریزشی

تصاویری از آبنمای ریزشی(پرده ای)

آبنمای ریزشی
آبنمای ریزشی
آبنمای ریزشی
آبنمای ریزشی